Cyfrowy Oberek

DzieńdOberek!

Zapraszam serrrdecznie do obejrzenia dwóch filmów. na moim kanale YT. Jeden to klip do utworu “Cyfrowy Oberek” a drugi to film parararadokumentalny o tworzeniu i nagrywaniu tego “Cyfrowego Oberka”

“Cyfrowy Oberek” czyli nasz, polski, skoczny i optymistyczno-sentymentalny taniec narodowy z dodatkiem współczesnego “sosu” aranżacyjnego. W tych smętnych i niepokojących czasach warto się na chwilę oderwać od anglosaskiej muzyki (liczonej na dwa lub na cztery) i na przekór wszystkiemu, radośnie pohasać i poswawolić jak nasi pradzadkowie i prababcie przy Oberku (liczonym na na trzy ). Oberek jest bardzo przydatnym i uniwersalnym tańcem. Można przy nim elegancko popląsać po kuchni gotując bigos albo powywijać z rana w sypialni, po przebudzeniu, “dla zdrowotnosci” ,a potem pogibać się “na czy” idąc do pracy/szkoły/przedszkola … lub przyfitnesić i przyaerobić przed telewizorem… albo solidnie przyoberkować z kumplami i kumpelkami w piąteczek, piątunio . Chyba tylko do medytacji Oberek się nie nadaje…? Przysyłajcie, proszę w komentarzach linki do filmików jak roztańczacie Oberkiem stres i frustracje powszednie – styl dowolny improwizowany Taki, łoj, czelendż! Bo: Nie będzie nam niemiecki marsz, austryjacki walc czy rosyjski kazaczok chuchał w twarz, ni dzieci nam rozstańczał !!!

“Cyfrowy Oberek” – muzyka, aranżacja, nagrania: Michał Jelonek,
miks: Andrzej Karp i Michał Jelonek
Teledysk – wsjo Jelonek ( taki ze mnie człowiek Rezonesansu…)
Wystąpili: Jelonek oraz stado dzikich kretów polskich.

Dziękuję za pomoc i wsparcie mojej Angelice, Andrzejkowi, Kubie, trenerowi Marcinowi i SZwagrom (przez duże SZ), za profesjonalną, krecią robotę!!!

Serrrdecznie zaprrrraszam do tańca

….i pamiętajcie: “Co się w internetach zobaczy, tego sie już nie da odzobaczyć!”

Dużo zdrówka wsjem!

Jelonek

—————————————————————

Zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci

 

Link partytura: Pobierz partyturkę >>>